Вік домену та сайту — важливі параметри, на які звертають увагу фахівці при SEO-аудиті та звичайні користувачі для перевірки благонадійності ресурсу.
У цій статті розповімо, як дізнатися вік домену сайту, як дізнатися дату створення сайту та його сторінок.
Перед тим, як дізнатися вік сайту онлайн, визначимося, що це таке.
Вік доменного імені — це період з дати його першої реєстрації.
Вік сайту — період з моменту публікації контенту на домені.
Час існування домену та сайту не завжди збігаються. Наприклад, користувач зареєстрував доменне ім’я заздалегідь, поки сайт ще в розробці. Домен hostiq.com.ua старше сайту: реєстрація була 12 січня 2010, а перша публікація — 26 листопада 2011. Бувають і зворотні ситуації, коли домен молодше сайту. Це відбувається, якщо користувач перевозить контент з одного домену на інший.
З’ясувати дату реєстрації домену потрібно, якщо ви:
- вивчаєте сайти конкурентів: проводите аналіз трафіку, SEO-показників та ніші;
- шукаєте доменне ім’я для нового проєкту.
Розглянемо другу ситуацію детальніше. При виборі домену для свого проєкту зверніть увагу на те, чи було ім’я раніше зареєстровано та як довго воно існує.
Особливості старих доменних імен:
- Накопичена база зворотних посилань, адже домен використовували раніше. Зворотнє посилання дозволяє перейти зі сторінки одного сайту на інший. Тобто відсилання на ваш сайт вже завчасно може бути присутнім на інших вебресурсах. Це позитивно впливає на просування сайту в пошукових системах.
- Рейтинг в пошукових системах. Якщо на «старому» імені довго був успішний вебсайт, то пошукові системи довіряють йому більше, ніж новому домену. У доменів, термін дії яких нещодавно закінчився, є певний рейтинг і позиція в результатах пошукової видачі.
- Репутація. Реєстрація нового доменного імені означає створення репутації з нуля. Але давно існуючі домени мають вже сформовану репутацію в своєму сегменті ринку. Вам не доведеться заробляти собі ім’я. Важливо пам’ятати, що репутація може бути як доброю, так і поганою. Можливо попередній власник розміщував шкідливе ПЗ на сайті або розсилав спам. Тоді домен потрапляв в чорний список і не вважається благонадійним.
Стаття з теми:
Працюючи з вебресурсами, теж варто дізнатися, скільки років сайту. Причини подивитися, коли був створений сайт:
- Перевірити благонадійність сайту. Замовляючи товар в інтернет-магазині, ви можете не боятися, що це сайт-одноденка.
- Перевірити актуальність інформації. Дізнайтеся дату публікації статті на сайті, щоб зрозуміти, чи свіжий матеріал. Стане в пригоді у випадку з законами або новинами.
Перевірити дату реєстрації домену можна в базі даних WHOIS. WHOIS — це загальнодоступна база даних, в якій зберігається інформація про всі зареєстровані домени та IP-адреси.
Перейдіть на сторінку ICANN Lookup. Там введіть доменне ім’я та натисніть «Lookup»:
Опустіться нижче по сторінці до розділу «Dates». Ви знайдете дату реєстрації домену в рядку «Created»:
Інформація щодо домену не завжди доступна в ICANN Lookup. Її наявність залежить від доменної зони. Найчастіше відсутні дані за національними доменами, наприклад .ua, .dp.ua, .de. Якщо інформації щодо домену в ICANN Lookup немає, ви побачите помилку:
В такому випадку використовуйте альтернативний ресурс — Whois Lookup від DomainTools. Принцип роботи такий самий. Введіть доменне ім’я та натисніть «Search»:
Знайдіть рядок «Created on» в розділі «Dates»:
Зареєструйте свій домен з HOSTiQ.ua: це вигідно та зручно 🔥
✔️ Ми фіксуємо вартість доменів у доларах і зберігаємо її для продовження доменів у більшості зон. Ми не міняємо ціну як нам заманеться.
✔️ Ми реєструємо домени більше ніж в 1200 доменних зонах: якщо бажане імʼя зайнято в поширених зонах на кшталт .com чи .net, ви точно знайдете влучний аналог.
✔️ Разом із реєстрацією домену ви можете отримати безплатний хостинг із конструктором сайтів на місяць.
Якщо ви вже маєте зареєстрований домен, ви можете перенести його до нас. У нас цілодобова розумна служба підтримки та зручне керування DNS-записами. Обіцяємо піклуватися про ваш домен, як про свій 🙂
Як перевірити вік сайту та його сторінок
Простий спосіб того, як дізнатися, коли створено сайт — інструменти перевірки віку сайту онлайн:
З ними перевірка віку сайту займе менше хвилини.
Wayback Machine
Веб-архів, також відомий як Wayback Machine, — це сервіс, який збирає та зберігає копії сайтів. Він дозволяє не просто перевірити, скільки існує сайт, а й відстежити розвиток веб-ресурсу від початку його створення.
За допомогою Wayback Machine можна подивитися дату створення і всього сайту, і окремої сторінки.
Відкрийте сторінку машини часу сайтів, вкажіть URL-адресу та натисніть Enter:
Після обробки запиту ви побачите кількість згенерованих архівів і шкалу часу, починаючи з першої копії до сьогоднішнього дня:
Виберіть рік з першою копією вебсторінки на шкалі часу та опустіться нижче до календаря. Кольоровими маркерами позначені дати, коли вебкраулери інтернет-архіву сканували сторінку:
За результатами Wayback Machine, перша публікація на домені hostiq.com.ua зроблена 11 жовтня 2010 року.
Щоб переглянути вебсторінку, наведіть курсор на кольоровий маркер і натисніть на час збереження:
Для hostiq.com.ua в копії за жовтень 2010 року всього одна сторінка — «Under Construction». У 2010 ми вже купили домен, але ще не запустили сайт. Тому варто подивитися наступну копію за 26 листопада 2011 року. У ній знайдемо вже готовий сайт.
🔔 Працюючи з веб-архівом, важливо пам’ятати:
- За допомогою сервісу вийде визначити тільки приблизний вік сайту. Перша дата в Wayback Machine — це дата, коли боти архіву в перший раз відвідали сайт і внесли його в свою базу. Це може бути як через день після створення сайту, так і через кілька місяців.
- На одному домені в різний час могли існувати кілька різних сайтів. Тому звертайте увагу не тільки на кількість років в Wayback Machine, але і на розміщений контент в різні періоди. Наприклад, на домені instagram.com в 2004-2005 і 2010-2011 роках була інформаційна сторінка. І тільки в 2012 з’явилася цільова сторінка соцмережі Instagram. Це нейтральний випадок: у інфосторінки не було поганої репутації. А ось якщо ви захочете запустити на домені сторінку булочної, і в 2012 на імені розміщувався сайт кафе, а в 2015 сайт онлайн-казино — це вже невдале рішення.
Читайте докладніше про те, що таке Wayback Machine та як дізнатися дату створення сторінки сайту, в нашій статті «Що таке веб-архів і як його використовувати».
Купуйте хостинг у HOSTiQ за вигідною ціною
і з компетентною підтримкою 24/7
WTOOLS
Універсальний інструмент перевірки віку домену. Сервіс WTOOLS дозволяє перевірити вік сайту онлайн і дізнатися, скільки років домену. WTOOLS бере інформацію з бази даних WHOIS та Wayback Machine.
Відкрийте онлайн-сервіс WTOOLS та введіть доменне ім’я з протоколом http:// чи https://. Пройдіть reCAPTCA та натисніть «Check».
У рядку «Creation Date» вказана дата реєстрації домену, у рядку «Age» сервіс рахує вік домену за вас. Приблизний вік сайту можна дізнатися, перейшовши за посиланням в третьому рядку — просто натисніть на «History of domain».
Що важливо запам’ятати
- Вік сайту важливий при SEO-аудиті та для перевірки благонадійності ресурсу.
- Вік домену та вік сайту — це два різних параметри. Вік домену починає відлік з дати реєстрації імені, вік сайту — з моменту публікації контенту.
- Використовуйте базу даних WHOIS, щоб перевірити домен на вік, і Wayback Machine, щоб дізнатися дату створення сайту.
- Визначити вік сайту та домену одночасно можна в онлайн-сервісі WTOOLS.
Сподіваємося, інформація, де перевірити вік домену та сайту, була корисною для вас. Пишіть в коментарях про причини та результати вашої перевірки 👇