Мабуть, всі власники сайтів хочуть, щоб саме їхній ресурс займав найвищу позицію у видачі Google за цільовими запитами. Але Google не робить таких подарунків долі випадковим чином. Щоб цього досягти, потрібно зробити непросту, але реалізовувану роботу з пошукової оптимізації сайту.
Починаємо розбиратися, що таке SEO простими словами та чому вам потрібно ним зайнятися, якщо у вас є свій сайт.
Що таке SEO
🔎 Оптимізація сайтів під пошукові системи або SEO — це, простими словами, комплекс заходів для покращення видимості сайту в пошуковиках. Абревіатура SEO розшифровується з англійської як Search Engine Optimization.
Видимість сайту — відсоток вашої цільової аудиторії, яка побачила посилання на ваш сайт, коли ввела певну фразу, запит у рядок пошуку. Покращуючи видимість сайту, ви збільшуватимете кількість відвідувачів з безплатного пошуку.
Якщо порівнювати з контекстною рекламою або іншими способами залучення відвідувачів, пошукове просування — це один із найдешевших рекламних каналів, але в ньому є свої мінуси.
Насамперед, це терміни, за які можна досягти відчутного результату. Якщо сайт вже не новий і просувається за слабко конкурентними запитами, то результатів можна досягти за місяць. Але в конкурентних тематиках орієнтовні терміни позитивного ефекту від просування становлять від 6 до 12 місяців.
До того ж, за жодних умов немає 100% гарантій результату. Про це пише Google у своїй довідці:
Ніхто не може гарантувати перше місце в результатах пошуку Google. Остерігайтеся пошукових оптимізаторів, які обіцяють високі рейтинги на підставі «особливих відносин» з Google та рекламують «пріоритетну реєстрацію» в Google. Пріоритетної реєстрації Google не існує.Чому в назві статті написано Крок 0? Тому що з неї ми починаємо корисну серію статей про просування сайту в пошукових системах. У наступних статтях ми розповімо про всі тонкощі, які варто знати будь-кому, хто хоче, щоб Google полюбив його сайт і ставив його на високі позиції у пошуку. А поки що давайте розберемося, як працюють пошукові роботи загалом і які методи оптимізації вже не працюють.
Стаття з теми:
Як працюють пошукові роботи
Принципи роботи пошукових роботів та алгоритмів ранжирування — це окрема велика тема, тому опишемо весь процес коротенько.
Робота пошукових роботів являє собою:
1️⃣ Сканування — процес, під час якого пошукові роботи обходять сторінки сайтів.
2️⃣ Індексування — обробка сканованих сторінок та додавання їх до бази. Індекс пошукової системи Google займає понад 100 мільйонів гігабайт.
3️⃣ Ранжування — розміщення в результатах пошуку сторінок, релевантних пошуковому запиту. Алгоритми ранжування пошукових систем досить складні, сайти оцінюються за сотнями різних факторів. Наприклад, Google оцінює понад 200 факторів.
🔗 Ось чудова візуальна демонстрація того, як працює Google.
Декілька прикладів критеріїв, за якими оцінюється релевантність сайту:
- актуальність та якість матеріалів сайту;
- кількість сторінок, які мають посилання на даний сайт, і їх значущість;
- слова на сторінці;
- синоніми ключових слів;
- орфографія;
- URL та назви сторінок;
- тип інформації, що запитують: вебсторінка, зображення, відео, стаття, персональний результат: інформація, цікава саме для вас і яка видна в пошуковій видачі тільки вам;
- персоналізація;
- результати, рекомендовані друзями та знайомими.
Цікаві факти:
– Щодня через пошукову систему Google проходять мільярди запитів.
– З 2003 року в Google надійшло понад 450 млрд унікальних запитів — це фрази та висловлювання, які були вперше використані для пошуку.
– Досі 16% від усіх щоденних запитів є унікальними.
Google враховує швидкість сайту під час ранжування
З 2018 року швидкість ресурсу стала однією з метрик, яку Google враховує при ранжуванні сайтів. Якщо відвідувач не дочекався, поки завантажиться сторінка, і закрив вкладку, це мінус у карму та рейтинг пошукової видачі.
Подбайте про швидкість свого сайту — виберіть хостинг на чистих SSD-дисках 🚀
Ми відмовилися від HDD-дисків на серверах і перейшли на SSD. На SSD-дисках сайти завантажуються вп’ятеро швидше, ніж на HDD.
Також ми замінили вебсервер Apache на LiteSpeed, щоб збільшити швидкість роботи сайтів. За статистикою, на LiteSpeed файли відкриваються в 5 разів швидше. А якщо ваш сайт на WordPress, то ми прискоримо його ще більше з плагіном LSCache.
Наш хостинг можна безплатно тестувати протягом 30 днів. Переконаєтеся, що ваш сайт працює з нами швидше — і тоді вже прийматимете рішення щодо купівлі 🔥
Як просунути сайт у пошукових системах
Перед тим, як починати SEO-просування сайту, потрібно визначитися з головною метою, навіщо вам це потрібно. Якщо починати цей процес безцільно, то результат у результаті може виявитися зовсім не таким, як ви очікуєте. Або ж його зовсім не буде.
Які можуть бути цілі просування сайту в пошукових системах:
- отримати більше цільових клієнтів;
- збільшити загальний обсяг трафіку на вебсайт;
- спростити для користувачів пошук сайту за цільовими запитами;
- зробити сторінки сайту максимально релевантними цільовим пошуковим запитам;
- допомогти пошуковим роботам проіндексувати сайт;
- підвищити рівень впізнаваності сайту.
Якщо ви щось продаєте за допомогою сайту, то, звичайно, пріоритетною метою для вас буде отримання нових клієнтів і продажів. Власники суто контентних сайтів найчастіше ставлять перед собою основне завдання збільшити обсяг відвідувачів.
Складати подальший план дій щодо просування сайту потрібно відповідно до поставлених цілей, інакше вся робота пройде марно.
Як було раніше та як робити не можна
Пошукова оптимізація та просування сайтів не стоять на місці та постійно змінюються. Декілька років тому оптимізатори та вебмайстри користувалися різними методами просування, які дратували звичайних інтернет-користувачів і не схвалювалися пошуковими системами.
Цими методами були:
Переспам контенту
На сторінки додавали довгі тексти з надлишковим вмістом ключових слів. Звичайному користувачеві читати такий текст було складно. Іноді такі переоптимізовані тексти приховували від відвідувачів та показували лише пошуковим роботам.
Спам у метатегах
Подібним чином заповнювалися теги Title, метатеги Keywords і Description.
Спам з посилань
Величезну кількість посилань розміщували на форумах, дошках оголошень, в коментарях блогів та інших подібних місцях. Це могло робитися і вручну, і автоматично.
Через відсутність санкцій з боку пошукових систем SEO-шники тривалий час застосовували такі способи просування. Нині подібні методи вже не працюють чи працюють набагато менш ефективно.
На сьогоднішній день багато оптимізаторів відходять від старих методів просування, і це правильно. Зараз варто більше уваги приділяти комплексному просуванню сайту, а не його окремих сторінок.
При купівлі на рік — знижка 30%
Етапи пошукової оптимізації
SEO оптимізація — це комплексний процес, який складається з багатьох кроків. Умовно оптимізацію сайту під пошукові системи можна розділити на такі етапи:
- Встановлення аналітики для відстеження результатів. Додавання сайту до інструментів для вебмайстрів, встановлення лічильників аналітики, додавання сайту до пошукових систем.
- Технічний аудит сайту — відстеження та усунення помилок, що впливають на індексацію та ранжування сайту у видачі.
- Підбір ключових слів та розподіл їх на сторінках сайту, а також створення нових розділів або сторінок за потреби.
- Робота з контентом — оптимізація текстів та метатегів. Сюди входить написання текстів, які відповідають на запити користувачів та допомагають вирішити їх проблеми, та складання метатегів (Title, Description) на основі підібраних ключових слів.
- Внутрішня перелінковка — зв’язування між собою сторінок сайту за допомогою посилань один на одного. Робиться це для того, щоб правильно розподілити статичну вагу всередині сайту.
- Зовнішня оптимізація — нарощування та оптимізація зовнішньої маси посилань, тобто кількості всіх активних посилань в інтернеті, які ведуть на ваш сайт.
- Оптимізація поведінкових факторів — покращення CTR або показника клікабельності в пошуковій видачі, робота над метриками «Частка взаємодій», «Глибина перегляду», «Час, проведений на сайті».
Всі ці етапи просування сайту ми детально розберемо в наших статтях — клікайте на посилання вище, щоб дізнатися про SEO більше.
Дотримуйтесь нашого посібника з оптимізації та поступово застосовуйте всі рекомендації. За допомогою SEO просування сайту за позиціями вгору стане зрозумілим і контрольованим процесом. Тоді видимість вашого сайту в пошукових системах покращиться, а разом з цим збільшиться і кількість відвідувачів 📈
Спробуйте хостинг з купою принад: автовстановлювачем 330 движків, конструктором сайтів та теплою підтримкою 24/7!