Відразу після створення сайту новачки хочуть знати, що робити далі.
Наступний крок — додавання сайту в пошукові системи. Підтримка HOSTiQ консультує, як додати сайт в Гугл. Це популярне питання і воно важливе: клієнти не знайдуть ваш сайт, поки про нього не дізнаються пошукові роботи. У цій статті ви дізнаєтеся, як зареєструвати сайт в пошукових системах декількома способами.
Як додати сайт в Google
Google Search Console
Найбільш робочий спосіб повідомити пошуковим роботам Google про новий сайт — додати його в Google Search Console. На нашому сайті є докладна інструкція, як додати сайт в Google Search Console.
Після того, як ви додали та підтвердили права на сайт в Google Search Console, в меню вибираємо Перевірка URL:
У рядку пошуку вводимо адресу сайту або нової сторінки:
Далі вибираємо Запросити індексування:
Якщо сторінка сайту доступна для пошукових роботів, то сторінка відправляється в чергу на індексування і отримуємо наступне повідомлення:
При купівлі на рік — знижка 30%
Щоб допомогти пошуковим роботам Google проіндексувати сайт, потрібно додати карту сайту в форматі xml: sitemap.xml.
Виглядає sitemap.xml наступним чином:
Створити sitemap.xml можна за допомогою сервісів і програм:
- xml-sitemaps.com (до 500 сторінок безкоштовно);
- Screaming Frog (безкоштовна версія дозволяє просканувати 500 URL, вартість ліцензії ~ $ 180 в рік);
- Netpeak Spider (безкоштовний 14-денний тріал, вартість ліцензії ~ $ 182,4 на рік);
- Для сайтів на WordPress плагін Yoast або Google XML Sitemaps (безкоштовний).
Створений sitemap.xml потрібно додати на сервер, якщо ви згенерували його за допомогою сервісу або програми. Це можна зробити за допомогою Диспетчера файлів в cPanel або використовувати FTP клієнт для роботи з файлом. Якщо у вас сайт на WordPress і ви створюєте sitemap.xml за допомогою плагіна, то потрібний файл розміститься автоматично.
Після того, як карта сайту в форматі xml створена, її потрібно додати в Google Search Console:
Стаття з теми:
Google Add URL
До липня 2018 року додати сайт на індексацію в Google можна було за допомогою інструменту Add URL. Інструмент виглядав наступним чином:
Також додати сайт в Google можна було прямо зі сторінки результатів пошуку, якщо задати запит submit url to google:
Зараз ці способи вже не працюють.
Google Chrome і Google Analytics
Серед оптимізаторів є теорії про альтернативні способи відправлення сторінок на індексацію — наприклад, за допомогою браузера Google Chrome або лічильника Google Analytics.
Один з найвідоміших експертів по SEO на Заході Ренд Фішкін проводив опитування в Твіттері серед оптимізаторів про те, чи використовує пошукач Google дані з браузера Chrome для сканування сторінок. За результатами опитування більшість оптимізаторів відповіла ствердно.
Передбачається, що якщо відкрити в браузері нові сторінки або додати на них код лічильника Google Analytics, то браузер або система аналітики повідомляє Google про появу нових сторінок, які потрібно просканувати.
Оптимізатори з Perficient Digital провели два експерименти з метою з’ясувати, чи впливає Google Chrome і Analytics на сканування нових сторінок:
- Does Google Use Chrome to Discover New URLs for Crawling
- Does Google Use Analytics Data to Discover new URLs for Crawling?
За результатами експериментів з’ясувалося, що Google не використовує браузер Chrome і Google Analytics для виявлення нових сторінок.
Скільки часу Google індексує сайт
Новий сайт індексується роботами Google протягом одного тижня. Причини, за якими сайт може не індексуватися, розглянемо в окремій статті.
Індексація сторінок не гарантує сайту відразу ж високі позиції в пошуку. Сторінки можуть не показуватися по важливих для вас пошуковим запитам. Наші статті з SEO-просування сайтів допоможуть вам розібратися, як поліпшити позиції сайту.
Як перевірити індексацію сайту в Google
Перевірити індексацію сайту або окремих сторінок в Google можна за допомогою таких дій:
1. За допомогою запиту пошукового запиту
Введіть в рядку пошуку Google запит site: mynewsite.com (для перевірки індексації всього сайту) або site: mynewsite.com/the-best-article/ (для перевірки індексації конкретної сторінки).
У результатах пошуку буде приблизна кількість проіндексованих сторінок.
2. Через Google Search Console
Виберіть звіт Індекс → Покриття. Кількість проіндексованих сторінок знаходиться в комірці Сторінки без помилок.
3. Сервіси, плагіни до браузерів, програми
Для перевірки індексації сторінок можна використовувати безкоштовний сервіс indexchecking.com або його аналоги. Сервіс перевіряє до 25 посилань за один раз.
Плагін RDS Bar для браузерів Firefox, Chrome, Opera.
За допомогою програми Netpeak Checker можна просканувати цілий сайт і дізнатися, які сторінки потрапили в індекс. Перевіряти індексацію можна в декількох пошукових системах: Google, Bing, Yahoo.
Якщо у вас залишилися питання, як додати сайт в пошукові системи та перевірити індексацію сторінок, задавайте їх у коментарях!