CMS — це система керування контентом, її ще називають «двигуном» сайту. Движок потрібен щоб створювати, редагувати та переглядати наповнення ресурсу. При цьому розробляти сторінки на движку можна в короткі терміни та без навичок програмування.
Якщо ви перейшли в цю статтю, швидше за все, що ви:
- Хочете дізнатися, на якому движку зроблений сайт, що сподобався.
- Забули, на якому движку зроблений ваш сайт, і не можете увійти в адмін-панель.
Наша стаття допоможе в обох випадках. У ній розповімо, як визначити CMS сайту різними способами.
Визначити CMS сайту за допомогою онлайн-сервісів
Онлайн-сервіси за кілька секунд визначають движок сайту. Досить знати адресу ресурсу, який хочете перевірити. При цьому не доведеться встановлювати спеціальне програмне забезпечення або розбиратися в коді сайту.
Нижче розповімо про два популярних і простих онлайн-сервіси, які допоможуть дізнатися CMS сайту.
WhatCMS
Онлайн-сервіс, який безкоштовно визначить движок сайту. Щоб дізнатися, на чому зроблений сайт:
- Введіть адресу сайту в полі на головній сторінці.
- Натисніть кнопку «Detect CMS».
У рядку «Blog, CMS» ви побачите, на якій платформі зроблений сайт.
BuiltWith
Розпізнає понад 1000 платформ для створення сайтів. Як скористатися сервісом:
- Введіть адресу сайту в полі на головній сторінці.
- Натисніть кнопку «Lookup».
- Перейдіть на вкладку «Detailed Technology Profile».
На цій вкладці в секції «Content Management System» зазначено, на чому зроблений сайт.
Щоб використовувати цей сервіс, потрібна реєстрація. У безкоштовному акаунті зможете перевіряти до десяти сайтів на день.
Економте свій час: робіть сайт на хостингу з автовстановлювачем движків!
WordPress, OpenCart, Joomla! — кілька кліків, і бажаний движок вже встановлено. А якщо захочете спробувати іншу CMS, це займе дві хвилини вашого часу.
В комплекті до хостингу ви отримуєте зручну панель керування, швидкі SSD-диски та розумну цілодобову службу підтримки 💪 А ще його можна тестувати безплатно протягом 30 днів.
А якщо вже обрали CMS, беріть хостинг з попередньо налаштованим движком. Всю нудну роботу ми беремо на себе, вам залишається зайти в адмінку і почати розробляти дизайн сайту 🔥
Дізнатися движок сайту за допомогою плагінів
Крім онлайн-сервісів є також плагіни та розширення для браузерів, які допоможуть за пару секунд перевірити CMS сайту. Перевага плагінів в тому, що отримати інформацію про движок сайту можна, не покидаючи його сторінок.
Wappalyzer
Автоматично визначає, на якому движку сайт. Натисніть на іконку плагіна поруч з адресним рядком, щоб відкрити спливаюче вікно з інформацією про сайт.
Плагін підтримують браузери Chrome, Firefox, Edge і Safari.
За допомогою Wappalyzer можна також дізнатися CMS сайту, використовуючи телефон на Android. Для цього завантажте додаток з Google Play Store.
RDS Bar
Інструмент для збору інформації щодо сайту, розрахований на вебмайстрів та оптимізаторів. Натисніть на іконку плагіна поруч з адресним рядком, щоб відкрити панель інструментів. Перевірити, на якій платформі зроблений сайт, можна в правому верхньому кутку панелі.
Плагін працює в браузерах Chrome, Firefox та Opera.
При купівлі на рік — знижка 20%
Визначити CMS сайту вручну
Онлайн-сервіси та плагіни точно визначають популярні CMS, в той час як менш поширені двигуни можуть бути не додані до бази. Якщо онлайн-сервіс або плагін не визначив платформу сайту, надійніше буде перевірити її вручну.
Вихідний код
Щоб дізнатися движок сайту онлайн, перегляньте вихідний код сторінки сайту.
Клацніть правою кнопкою миші по сторінці та виберіть пункт «View page source», щоб відкрити код.
Інший варіант — скористатися гарячими клавішами. Вони однакові у всіх браузерах, значення має тільки операційна система:
- Windows — Ctrl + U;
- MacOS — Option + Command + U.
HTML-код сторінки містить інформацію щодо використовуваної CMS у метатезі «generator». У нашому випадку знайшли тег на 103-му рядку вихідного коду.
Щоб швидше знайти тег в коді, використовуйте пошук по сторінці. Для цього натисніть клавіші Ctrl + F і введіть слово «generator». Слово, яке ви шукаєте, буде виділено в тексті.
Якщо тега «generator» в коді немає, цей рядок, ймовірно, видалено. Тоді зверніть увагу на тег «head». «Head» теж може підказати, який движок використовували для сайту.
Для позначення WordPress використовується абревіатура WP. Вона присутня в якості префікса в назвах папок і файлів цієї CMS. Усередині тега «head» в структурі посилань бачимо папки wp-includes і wp-content — робимо висновок, що працюємо з CMS WordPress.
Приклади інших CMS:
👉 Joomla
👉 Drupal
👉 Magento
Файл robots.txt
Для деяких сайтів на стороні сервера створений файл під назвою robots.txt. Це текстовий файл, в якому зберігаються вказівки для пошукових роботів. У ньому за допомогою директив обмежують індексування адміністративних файлів, дублікатів сторінок і конфіденційної інформації.
robots.txt корисний в питанні визначення CMS сайту, тому що в його коді бувають специфічні папки і файли, які вказують на конкретну CMS.
Відкрийте файл, додавши в браузерний рядок до вебсайту /robots.txt.
У прикладі виділені правила застосовуються до папок wp-content і wp-admin, що вказує на WordPress.
Стаття з теми:
Футер
Спробуйте дізнатися движок чужого сайту, заглянувши в його футер. Іноді крім контактної інформації або назви компанії, там вказано конкретну CMS, яку використовували для сайту.
Дізнатися CMS сайту у розробників
Якщо перераховані способи дізнатися CMS сайту не принесли результат, зверніться безпосередньо до розробників сайту.
Назву компанії розробника та контактну інформацію зазвичай вказують у футері сайту.
Запитайте у розробників, який движок використовували для створення сайту. Для розробників ви — потенційний замовник. В їхніх інтересах допомогти вам, щоб залучити як клієнта.
Шпаргалка: як визначити CMS сайту
Якщо ви хочете дізнатися движок сайту, що сподобався, або забули, на якому зроблений ваш:
- Встановіть плагін, який автоматично визначає CMS сайту. Таким чином кожен раз, коли знадобиться інформація про движок ресурсу, не доведеться звертатися до інших сервісів.
- Перегляньте вихідний HTML-код сторінки. Використовуйте клавіші Ctrl + U для Windows або Option + Command + U для MacOS, щоб відкрити на сторінці сайту вихідний HTML-код. Знайдіть метатег «generator» і тег «head», вони містять вказівки на CMS. Пошук по сторінці (Ctrl + F) допоможе швидше знайти ці теги.
- Перевірте файл robots.txt за адресою доменное.імя /robots.txt. Директиви в цьому файлі підкажуть, на чому зроблений сайт.
- Пошукайте ім’я двигуна у футері сайту. Часто там вказано конкретну назву платформи.
- Зверніться безпосередньо до розробників, якщо не вдалося самостійно дізнатися, на чому написаний сайт. Їх контакти та назва компанії зазвичай зберігаються у футері сайту.
Якщо вам сподобалася конкретна CMS і ви хочете зробити з її допомогою свій сайт, візьміть хостинг з передвстановленим двигуном. Так ви зекономите свій час і сили.
Якщо ж ви ще не впевнені, за допомогою якого движка робити сайт — беріть хостинг з автовстановлювачем движків. В цьому випадку ви самі контролюватимете, яку CMS встановити, та зможете за бажанням перевстановити її на іншу за декілька кліків мишкою.
Перевірте, на чому зроблений ваш улюблений сайт, і напишіть в коментарях 😉
Корисні матеріали про движки та створення сайтів: