Колись особистий блог був чимось на кшталт щоденника, де можна було поділитися думками та знайти однодумців. Зараз, коли соцмережі перебрали цю функцію, блог перетворився на потужний інструмент для бізнесу. Завдяки блогу можна розвивати особистий бренд, транслювати tone-of-voice компанії та ділитися своєю експертністю.
Як почати та вибрати домен для блогу — розказуємо в статті 👇
Що таке домени та які вони бувають
Домен — це ім’я сайту, те, що ми вводимо або бачимо у адресному рядку браузера. Його реєструють на термін від одного до десяти років, таким чином резервуючи за собою унікальну назву на певний період. Далі, за необхідністю, домен можна продовжити.
Складається доменне імʼя з двох рівнів:
1️⃣ Перший або верхній рівень — доменна зона.
Це остання частина доменного імені, яку ви обираєте з наявних варіантів. Доменні зони бувають різних типів — загальні, національні або новітнього типу.
До загальних доменних зон відносяться .com, .net, .org, їх можуть використовувати усі охочі. Інші загальны зони, такі як .edu, .gov, .mil тощо, можуть використовувати лише організації, які мають спеціальний дозвіл на провадження освітньої, державної чи військової діяльності.
Національні доменні зони або зони з кодом країни дволітерні: .ua, .us, .ca тощо. Від національних зон іноді створюють регіональні, ті, які відповідають певним регіонам: kh.ua для Харківської області, .mykolaiv.ua для Миколаївської тощо. Так само й в інших країнах — наприклад, доменна зона .ca.us позначає приналежність сайту до штату Каліфорнія, США.
Доменні зони новітнього типу зустрічаються рідше, бо вони почали зʼявлятися лише у 2013 році та пізніше. Ці зони ввели в обіг після того, як основні 22 верхньорівневих домени вже не могли забезпечити користувачів унікальними назвами. Аби й надалі мати можливість давати оригінальні адреси вебсайтам, створили новітні зони типу .blog, .shop, .app, .io тощо.
Такі доменні зони дозволяють вже у назві сторінки презентувати її формат: наприклад, доменна зона .art одразу дає користувачу зрозуміти, що сторінка пов’язана з мистецтвом.
2️⃣ Другий рівень домену — доменне імʼя.
Це унікальна назва — ім’я, яке ви придумуєте самостійно. Воно може містити у собі назву компанії, ім’я чи прізвище або напрямок діяльності власника домену.
Детальніше про те, як влаштований домен, розповіли на сторінці «Що таке домен».
Яку доменну зону вибрати
Розібравшись зі структурою самого домена, потрібно вибрати доменну зону.
Найбільш розповсюдженою є доменна зона .com. Її переваги у тому, що вона поширена, а значить звична для користувача.
Друга найбільш впізнавана доменна зона — локальна, для України це .ua. Але для її використання потрібно мати торгову марку.
Мінусом цих доменних зон є те, що багато імен у них вже зайняті, а тому підібрати унікальне та зручне для користувача ім’я буде важко. Також, оскільки ці зони універсальні, прочитавши назву домену, ви не зможете одразу визначити тип сайту: це блог, інтернет-магазин, форум або ж щось інше.
Зазначених мінусів допоможе уникнути, наприклад, доменна зона .blog. Цей відносно новий домен верхнього рівня ще дозволяє обрати бажане ім’я, одразу дасть зрозуміти користувачам, що за контент розміщується на сайті, а також буде простий у пошуку.
Якщо ж ваш блог має чітке тематичне спрямування, ви можете обрати потрібну доменну зону з понад 300, серед яких .fashion, .audio, .baby та навіть .beer.
Ідеї доменних імен для блогів
Визначившись з доменною зоною, переходимо до вибору імені. Максимальна можлива довжина — 63 символи, однак для зручності користувачів краще не перевищувати позначку в 10 символів. Чим більше знаків у доменному імені — тим більше шансів написати його неправильно.
Домен можна скласти з літер, цифр і дефіса, але ми радимо використовувати тільки літери. Якщо ж назва вашого бренду містить у собі цифри або завдяки ним можна скоротити доменне ім’я, лише тоді це може стати виключенням.
Є декілька варіантів, що можна використати при створенні доменного імені:
- Назва компанії
Якщо ви плануєте створювати блог, щоб розвивати бренд компанії, підтверджувати експертність тощо, використайте її назву при створенні домену. Це підвищить впізнаваність, а також знизить ризик того, що бажаний домен вже зайнято.
- Власне ім’я
Такий варіант вдало використовувати фотографам, письменникам, тренерам з особистісного росту, медійним особам тощо — тим, хто будує кар’єру навколо своєї особистості.
Також ви можете вказати у домені власне імʼя чи прізвище, якщо у вас є бізнес, але ви плануєте розвивати особистий бренд окремо, аби підвищити власну впізнаваність та «олюднити» свій бізнес. Так, наприклад, робить Євген Клопотенко.
Якщо ваше ім’я та прізвище не є поширеним, використовувати його в якості доменного імені також вигідно, оскільки воно навряд чи буде зайнятим. В іншому випадку — спробуйте різні комбінації чи придумайте псевдонім.
- Ключові слова за тематикою
Ключові слова — це слова або фрази, які використовуються для опису основних тем або ідей в тексті. Вони допомагають знаходити інформацію під час пошуку в інтернеті. Наприклад, у блозі про золоті прикраси ключовими словами можна вважати «прикраси», «золото», «коштовності», словосполучення «ювелірні вироби», «золоті сережки» тощо.
Однак, не рекомендуємо використовувати ключові слова вузького діапазону. Наприклад, якщо ви зараз плануєте писати про килимки для йоги та називаєте так домен, в подальшому це обмежить вас у розширенні тем блогу. Тому краще обирати серед більш загальних ключових слів.
З плюсів, при створенні такого домену обмежувати вас буде лише кількість допустимих знаків та фантазія.
Отже, як вибрати доменне ім’я для блогу:
✅ Використовуйте назву свого бізнесу, тематику блогу або своє прізвище, якщо плануєте розвивати особистий бренд.
✅ Переконайтеся, що доменне ім’я коротке, його просто писати та вимовляти.
✅ Оберіть верхній рівень домену серед загальних, локальних або тематичних доменних зон.
✅ Перевірте, що бажане доменне імʼя вільне, та переходьте до реєстрації.
Про останній пункт детальніше розповідаємо в наступному розділі.
Введіть ім’я вашого сайту
та перевірте, у якій зоні домен вільний для реєстрації
Як зареєструвати домен для блогу
Купівля домену для блогу відбувається просто: коли ви визначилися з імʼям — слідуйте трьом крокам.
На світовому та українському ринку є багато хороших доменних реєстраторів. Ми, українська хостингова компанія HOSTiQ.ua, теж можемо зареєструвати ваш домен. На нашому сайті ви можете обрати з-поміж 1240 доменних зон, а також одразу придбати хостинг для сайту. Наша служба підтримки працює цілодобово та буде піклуватися про ваш домен як про свій 😉
Ціна за реєстрацію та купівлю домену залежить від доменної зони та починається від $2,50 на рік. Для прикладу, на момент написання статті зареєструвати домен в зоні .site на рік можна за $3,50. Реєстрація домену .blog коштуватиме $14,53 на рік. Також звертайте увагу на вартість продовження домену, вона може відрізнятися від вартості реєстрації.
Крок 2. Перевірте, чи вільне бажане імʼя
Перевірити бажане доменне ім’я можна одразу на сайті реєстратора. Я раджу вводити тільки імʼя домену, без доменної зони: часто сервіси реєстраторів пропонують одразу кілька вільних варіантів і ви можете вибрати найвлучніший.
Ось приклад з нашого сайту: ввели на сторінці реєстрації доменів бажане імʼя та натисли «Перевірити!». Система запропонувала 14 вільних варіацій домену з різними зонами.
Якщо вибране вами доменне ім’я вже зайняте в бажаній зоні — спробуйте його трохи змінити.
Після того як обрали найкраще імʼя для свого блогу, натискайте на зелений візок навпроти домену, щоб перейти до оплати.
Будьте уважні: при оформленні замовлення потрібно заповнити всі контактні дані — без них не вийде зареєструвати домен. Після цього оплатіть замовлення та очікуйте повідомлення на електронну пошту про успішну реєстрацію домену.
Також не забувайте про інструмент, за допомогою якого будете створювати сайт, та хостинг — місце для розміщення сайту. Якщо ви ще не визначилися, радимо прочитати наші статті:
- Порівнюємо WordPress, Joomla та Drupal: яка CMS краще
- 21 найкращий конструктор сайтів: повний огляд
- Як вибрати хостинг
При купівлі на рік — знижка 30%
Сподіваємося, ця стаття допомогла вам підібрати домен для блогу. Якщо у вас залишилися будь-які питання — пишіть в нашу службу підтримки, ми на звʼязку 24/7 🙂
Якщо ж у вас вже був блог або є зараз — з якими складнощами при виборі домену ви стикалися, що б зробили інакше? Діліться досвідом у коментарях!