Розкажемо все про те, як вибрати хостинг для сайту. Який хостинг краще вибрати для сайту: віртуальний, VPS або виділений сервер, і чи варто брати безплатний хостинг 👇
Що таке хостинг
🔎 Хостинг — це послуга з розміщення інформації на сервері. Ви завантажуєте на сервери хостинг-провайдера файли свого сайту, і він стає доступний для інших користувачів в мережі.
Файли сайту можна розмістити і на домашньому комп’ютері, у якого є вихід в інтернет. Але тоді вам доведеться налаштовувати потрібне програмне забезпечення, постійно тримати комп’ютер включеним і стежити за стабільністю його роботи самостійно.
Зручніше купити послугу хостингу у компанії, яка буде робити все це за вас 24/7. Тому вибір хостингу для сайту — одна з перших справ в списку при створенні власного інтернет-ресурсу.
Види хостингу
Якщо вас турбує питання того, як правильно вибрати хостинг для сайту — почніть з вибору виду хостингу. Є 5 основних видів: віртуальний хостинг, хмарний хостинг, ВПС, виділені сервери і колокейшн.
Відео З теми:
Прочитати статтю — добре, а прочитати статтю та подивитися відео — ще краще!
Дивіться наше відео, як вибрати хостинг для сайту
Віртуальний хостинг
Віртуальний хостинг — це бюджетний тип хостингу, при якому ресурси одного сервера діляться між безліччю клієнтів. Для кожного клієнта виділяється місце на диску, оперативна пам’ять і потужність процесора.
Віртуальний хостинг можна порівняти з камерою схову: на стійці з вашою камерою схову розташовані камери і інших клієнтів. У вас немає окремого входу і виходу з приміщення, в вашому розпорядженні тільки сама камера, в яку ви можете класти свої речі і забирати їх звідти.
Такий тип хостингу підходить для новачків, тому що все програмне забезпечення налаштовує хостинг-провайдер. Ви займаєтеся тільки адмініструванням сайту, а за всю серверну частину відповідає хостер. Для управління віртуальним хостингом надається графічна панель, тому технічні знання або навички вам не будуть потрібні.
Хмарний хостинг
Хмарний хостинг схожий на віртуальний, але у нього є основна відмінність — дані копіюються відразу на кілька носіїв. Тому якщо сервер з вашим сайтом вийде з ладу, замість нього відразу ж почне працювати інший. За рахунок цього хмарний хостинг надійніший.
З хмарним хостингом у вас буде все та ж камера схову на загальній стійці, але компанія, яка надає вам складські послуги, продублює вміст комірки ще на дві стійки в окремому приміщенні. Якщо стійка з вашої основною коміркою загориться, вам не доведеться чекати усунення пожежі — ви зможете відразу ж користуватися резервною камерою схову.
Беріть хмарний хостинг, якщо у вас оплачена реклама сайту, на ньому багато фінансових транзакцій або є будь-яка інша причина, через яку вам критично важливо залишатися 24/7/365 в онлайні.
ВПС
ВПС — це віртуальний приватний сервер. Ресурси однієї фізичної машини поділені на частини між невеликою кількістю клієнтів. При цьому кожна з цих частин думає, що вона — окрема фізична машина. За рахунок цього ви більш ізольовані від сусідів по носію. Крім того, у вас будуть права адміністратора сервера, з якими ви можете встановлювати і налаштовувати під свої потреби майже будь-яке програмне забезпечення.
ВПС-хостинг схожий на окрему кімнату на складі. Ви все ще ділите одну будівлю з іншими орендарями, але ви вже більш незалежні. Ключі до кімнати є тільки у вас, тому можете обставити її на свій смак. Можете зберігати в кімнаті свої речі або поставити робочий стіл і організувати міні-офіс.
ВПС підійде, якщо у вас вже є досвід адміністрування серверів. Орендуйте ВПС, якщо у вас великий зростаючий проект або для нього потрібні тонкі налаштування хостингу.
Виділені сервери
Виділений сервер — це окрема фізична машина. Ви керуєте усіма ресурсами сервера і ніяк не залежите від інших клієнтів.
Оренда виділеного сервера — це оренда окремого будинку на території складу. У вас повна свобода дій всередині свого будинку, а співробітники складу забезпечують стабільну роботу електрики, води та інших основних комунікацій.
Як і з ВПС-хостингом, для управління виділеним сервером вам потрібен досвід в їх адмініструванні. Виділені сервери підходять для великих інтернет-магазинів, популярних медіавидань і інших високонавантажених проектів.
Колокейшн
Колокейшн — це послуга з розміщення ваших серверів в датацентрі хостинг-провайдера. У датацентрі стежать за збереженням серверів, температурним режимом, стабільною роботою електрики і інтернет-з’єднання.
Колокейшн вибирають у випадках, коли на постійній основі потрібно відразу кілька виділених серверів, і стає дешевше їх купити, ніж оплачувати оренду щомісяця.
Стаття з теми:
Плюси і мінуси безкоштовного хостингу
Деякі компанії надають послуги хостингу безкоштовно. Радимо ознайомитися з плюсами і мінусами безкоштовного хостингу, щоб заздалегідь знати про всі підводні камені.
Плюси
- Безкоштовність. Найочевидніша перевага — вам не потрібно платити за послуги хостингу.
- Конструктор сайтів. Часто на безкоштовних хостингах є конструктори сайтів або готові шаблони, за допомогою яких новачкові буде простіше створити свій сайт.
Мінуси
- Обмежені ресурси. На безкоштовному хостингу вам видадуть мінімальну кількість диска і трафіку. У більшості безкоштовних тарифів не можна створити доменну пошту і немає автоматичних резервних копій.
- Домен третього рівня. Для створення сайту вам видається піддомен виду subdomain.freehosting.top. Такий домен погано запам’ятовується і не викликає довіри у відвідувачів сайту.
- Реклама на вашому сайті. Щоб заробити, провайдери безкоштовного хостингу розміщують на сайтах клієнтів рекламні банери. Ви ніяк не контролюєте вміст таких рекламних блоків. Вони можуть псувати зовнішній вигляд вашого сайту і відлякувати потенційних клієнтів.
- Погана індексація і проблеми з просуванням. Відсутність власного домену і повільна робота сайту через обмежені ресурси погано впливають на просування сайту в пошукових системах.
- Відсутність гарантій від хостера. Хостинг-провайдер не несе ніякої відповідальності за технічні проблеми на своїх серверах або втрату ваших даних.
Висновок: безкоштовний хостинг підходить для тимчасових або некомерційних проектів, наприклад, для невеликих лендингів або візиток. Також ви можете вибрати безкоштовний хостинг для своїх перших експериментів в сайтобудуванні.
Стаття з теми:
25 причин не використовувати безкоштовний хостинг
Як вибрати провайдера хостингу
🗣 Відгуки. При виборі хостера звертайте увагу на відгуки клієнтів: що їм подобається в послугах провайдера, з чим бувають проблеми і як вони вирішуються. Дивіться відгуки не тільки на сайтах самих хостинг-провайдерів, а й на незалежних майданчиках, наприклад, Hostings.info або Tophosting.
👥 Служба підтримки. Перевірте, чи є у хостера служба підтримки, як швидко вона відповідає і за яким графіком працює. Дізнайтеся, скількома способами можна зв’язатися з підтримкою, чи доступна вона по телефону або в чаті на сайті. І просто поспілкуйтеся зі службою підтримки, це кращий із способів її оцінити.
📈 Високий аптайм. Аптайм — це час безперебійної роботи сервера. Чим вище аптайм, тим довше працюють сайти без зупинки. 100% аптайма не буває, для справної роботи серверів потрібно регулярно проводити технічні роботи з перезавантаженням обладнання. Шукайте хостинг-провайдера з аптаймом не нижче 99%.
✂️ Обмеження щодо використання послуги. Заздалегідь прочитайте правила користування послугами обраного хостинг-провайдера. Хостери можуть встановлювати обмеження на кількість файлів, обсяг медіафайлів, баз даних або електронної пошти. У послугах віртуального хостингу ці обмеження потрібні, щоб сусіди по серверу менше впливали на ваші сайти, а ви — на їхні. Обов’язково ознайомтеся з такими правилами заздалегідь, щоб це не стало неприємним сюрпризом вже після покупки послуги.
💰 Тестовий період або повернення грошей. Дізнайтеся у хостинг-провайдера, чи можна протестувати обраний тариф безкоштовно. Так ви зможете самі оцінити його плюси і мінуси без ризику втрати грошей. Якщо тестового періоду немає, запитайте про повернення коштів — багато хостерів надають повне або часткове повернення коштів, якщо вам щось не сподобалося протягом першого місяця роботи з хостингом.
Як вибрати тариф хостингу
При виборі тарифу хостингу в першу чергу дивіться на технічні характеристики — дисковий простір, оперативну пам’ять, потужність процесора і кількість сайтів, яку можна розмістити в послузі. Якщо ви тільки плануєте створення сайтів і не знаєте, скільки ресурсів вам знадобиться — не потрібно брати тариф «на виріст». Почніть з мінімального, якщо в процесі буде потрібно більше ресурсів — перейдете на більш просторий варіант.
Обов’язково зверніть увагу на те, що входить у вартість, крім розміщення файлів на сервері. Це може бути доменна пошта, FTP/SSH-доступ, автовстановлювач скриптів або SSL-сертифікат. З цього можна буде зробити висновок, наскільки справедлива ціна, яку встановив для тарифу хостинг-провайдер.
Дізнайтеся, чи робить хостер резервні копії даних в обраному тарифному плані. Якщо робить — як часто. Автоматичні резервні копії служать гарним підстраховуванням, якщо ви експериментували зі своїм сайтом і щось пішло не так.
FAQ: який вибрати хостинг для сайту
Вибирайте датацентр, який найближче розташований до цільової аудиторії сайту. Чим ближче датацентр знаходиться до відвідувача сайту, тим менше потрібно часу для передачі даних від сервера з сайтом до пристрою клієнта. Відповідно, тим швидше завантажується вміст.
Тому якщо ваш сайт розрахований на український ринок — орендуйте хостинг в українському датацентрі. Якщо основна маса клієнтів в Америці — шукайте хостинг-провайдера з датацентрами в США.
Вибір хостера може бути невдалим: повільні сервери, низький аптайм, груба служба підтримки. Якщо ви помилилися у виборі хостинг-провайдера, це не критично — зазвичай змінити хостера можна. Труднощі будуть лише у випадку, якщо ви створили сайт за допомогою специфічного конструктора, який є лише у вашого поточного провайдера.
Ми допомагаємо втекти від поганого хостера і переносимо сайти до нас безкоштовно. Щоб ми допомогли і вам, заповніть форму переїзду. Наші технічні фахівці проаналізують ваші сайти на поточному хостингу, підберуть оптимальний тариф і перенесуть їх за вас.
Кількість відвідувачів — лише один із критеріїв, які потрібно врахувати. Також потрібно враховувати платформу, на якій побудовано сайт, використовувані скрипти, плагіни та інші деталі. Тому підібрати хостинг та передбачити, скільки ресурсів знадобиться для нормальної роботи сайту, лише за кількістю відвідувачів не вийде.
Потежте за своїм сайтом на хостингу деякий час, і ви зрозумієте, скільки ресурсів потрібно для його роботи. У багатьох панелях управління хостингом є функціонал для моніторингу використовуваних ресурсів. Якщо характеристики поточного тарифу вам не підходять — в будь-який момент можна перейти на інший тариф.
Якщо після того, як ви прочитали статтю, ви все ще ставите собі питання про те, як вибрати хостинг для свого сайту — напишіть працівникам зі служби підтримки! Вони працюють 24/7, тому допоможуть вам з вибором оптимального тарифу навіть похмурого недільного ранку 😉