Коли ми питаємо в колег, з чим у них асоціюється HOSTiQ, то крім «HOSTiQ — це хостинг» ми часто чуємо «HOSTiQ — це люди». І ми дійсно пишаємося своїми людьми! Тому хочемо періодично розповідати вам про тих, хто робить HOSTiQ таким, який він є.
В цій статті познайомимо вас з Тетяною: 4 роки вона пропрацювала у відділі підтримки і восени 2022 року стала першою дівчиною в технічному відділі. Вона розповість про те, що подобалося у відділі підтримки, чому все ж пішла в технічний відділ і чи зіштовхувалася вона зі стереотипами щодо жінок в IT. Наливайте собі чайок і поїхали 🫖
Від Ханчжоу до Харкова — як я потрапила в HOSTiQ з освітою фінансиста
Я народилась у Луганську. Здобула освіту фінансиста, та паралельно вивчала китайську мову. Завдяки цьому у 2013 році поїхала до Китаю по стипендії Інституту Конфуція. 10 місяців я прожила в місті Ханчжоу, щоб вивчати щодня китайську мову. А коли прийшов час повертатися додому, на жаль, розпочалась війна на Сході України. Тому з 2014 року я мешкаю в Харкові.
Після повернення в Україну, я кілька років працювала бухгалтеркою у компанії, де моя мама була головною бухгалтеркою. Але ця робота — зовсім не моє. Тому коли мені подзвонив знайомий і запропонував подати резюме до IT-компанії Zone3000 у відділ підтримки, я погодилась. Після першого іспиту з англійської, мені не вистачило одного балу, щоб пройти далі. Тому мені запропонували два варіанти: або три місяці вивчати на курсах англійську мову, або спробувати подати резюме до партнерської компанії HOSTiQ, де частка англомовних запитів від клієнтів була значно меншою.
Саме так у 2018 році я потрапила в службу підтримки користувачів HOSTiQ.
Це були мої перші в житті співбесіди та перша в житті робота в службі підтримки. Я лише в загальних рисах уявляла, чим доведеться займатися, та на дуже базовому рівні розуміла, чим саме займається компанія. Таке слово, як «хостинг», я взагалі не чула. Раніше я працювала лише разом з мамою, тому тут дуже переживала, чи вийде в мене.
Вимкнути сніг у травні. Про роботу в службі підтримки
У службі підтримки я працювала два роки на посаді Customer Support Specialist, а потім ще два роки — старшою зміни, Shift-leader. Це було підвищення, бо для того, щоб бути старшою зміни, необхідно бути відповідальною та мати залізний стрижень всередині.
Shift-leader має бути обізнаним з усіх можливих питань більше, ніж інші люди на зміні. Бути готовим допомогти співробітникам у разі незрозумілих ситуацій. Старший зміни також частіше спілкується з технічним відділом і вирішує з ними серйозніші питання.
Мені подобалось те, що я вперше потрапила в молодий колектив. І не зважаючи на те, що кожен з нас — різний, зі своїми інтересами та почуттям гумору, це нас і об’єднувало. Мені дуже подобалась команда, бо до кожного співробітника можна було знайти підхід.
Також мені одразу сподобалось працювати з клієнтами. Мені було цікаво не тільки полегшувати їх роботу з хостингом, але й допомагати їм виправляти помилки на сайтах або шукати причини, чому щось не працює.
Памʼятаю один дуже милу ситуацію, повʼязану з цим.
Якось звернувся клієнт з нетиповим запитом. Взимку він встановив на сайті плагін, завдяки якому на сторінках йшов сніг. Але надворі вже був травень, а клієнт все ніяк не міг знайти, як той плагін вимкнути, бо не пам’ятав, який модуль за це відповідає. Я знайшла в коді сайту слово «snow», відшукала, який файл відповідає за цей шматок коду, закоментувала потрібні рядки — і сніг перестав іти! Наостанок повідомила клієнту, де саме ця функція вмикається, щоб він не забув знову включити сніг у грудні.
Клієнт був настільки щасливим, що подальші декілька місяців звертався у підтримку лише до мене 🙂
Що спонукало перейти в інший відділ. Підтримка ейчарів
Через якийсь час роботи в підтримці мені стало бракувати саме технічної частини. Все ж таки, більшість клієнтських запитів були досить загальними, а після чотирьох років роботи у підтримці, задачі стали для мене монотонними, і я мріяла про нові цікаві виклики.
Служба підтримки — гарний старт для того, аби перейти в інший відділ. В нашій компанії вітається бажання співробітника розвиватися, навчатися, переходити в інші відділи, якщо є бажання. Тому вже після двох років роботи, ейчари почали цікавитись у мене, куди б я хотіла розвиватися далі. Я ж жартувала, що я перейду не в маркетинг, не в білінг, а тільки в технічний відділ, де буду першою дівчиною-технічним спеціалістом у HOSTiQ.У 2021 році я почала вивчати Python у IT-школі Hillel. Коли про це дізналась моя менеджерка, вона повідомила ейчарам, а ті — безпосередньо керівнику технічного відділу. Так з грудня 2021 року я вже проходила навчання у свого майбутнього керівника. Він давав мені завдання, я вивчала відповідні питання, і якщо щось було незрозуміло — він мені все пояснював.
Наприкінці лютого 2022 я вже мала пройти тест для внутрішнього переходу, проте початок повномасштабного вторгнення росії в Україну, на жаль, вніс свої корективи. Питання переходу відійшло на другий план. Але у серпні 2022 року ейчари знову відновили цей процес, і вже у жовтні я перейшла до технічного відділу. І, як я жартувала колись давно, дійсно стала першою дівчиною у відділі.
При купівлі на рік — знижка 30%
Про найприємніші моменти у роботі в різних відділах
Зараз моя позиція звучить як «технічний фахівець». Я відповідаю на тікети клієнтів, допомагаю їм переходити на інші тарифи, переносити сайти на наш хостинг від інших провайдерів, збільшувати ресурси на сервері.
У мене ще досі не пройшла ейфорія від цієї новизни, мені дуже подобається розбиратися в питаннях, шукати причини, чому щось працює не так, і знати, що наступного разу я зможу допомогти клієнту швидше розв’язувати його проблему.
І саме цей кайф, коли ти допоміг клієнту вирішити його біль, і клієнт вдячний тобі за допомогу — це і є спільною рисою в роботі як в службі підтримки, так і в технічному відділі HOSTiQ. Я відчуваю піднесення, коли виходить допомогти клієнту, це відчуття дуже заряджає!Перша дівчина у технічному відділі. Про взаємодію з колегами, спільну мову та розбіжності
Дружні зв’язки з технічною командою я почала формувати ще під час роботи в службі підтримки, оскільки складні запити клієнтів ми часто спрямовували саме на техвідділ. Проте ми спілкувались з хлопцями не лише з робочих питань, а і про життєве, поза роботою.
Тому на момент переходу я знала майже всіх у відділі, хлопці дуже мені допомагали, опікувалися мною як старші брати, пояснювали нюанси роботи та навчали.
Але попри підтримку, коли я переходила до техвідділу, я все одно відчувала певний «синдром самозванця». Я думала, що в мене нічого не вийде, мала в голові безліч страхів про те, що буду найгіршим спеціалістом і через два дні мене звільнять 🙃
Таке було не тільки в технічному відділі, а і в службі підтримки, бо HOSTiQ, в цілому, був новим етапом у житті, моєю першою серйозною роботою. Та не дивлячись на мій синдром самозванця, я періодично ставала найкращим працівником у відділі підтримки за голосуванням колег, а потім — найкращим начальником зміни.
Звісно, я переживала, що не маю технічної освіти, проте мої колеги були дуже дружніми до мене, і завдяки цій чудовій команді мій перехід був максимально комфортним.
Якщо ж казати про гендерну складову — я жодного разу не чула в свій бік ніяких дурних жартів про білявок абощо. Хлопці можуть зробити «знижку» на те, що я — новачок, проте жодних знижок, пов’язаних із тим, що я дівчина, не було.
Я продовжую навчатися у своїх колег, і сама також ділюсь з ними своїм досвідом роботи у підтримці. Знання обох відділів зсередини допомагає оптимізувати нашу роботу.
Про дівчат в ІТ та стереотипи щодо їх роботи
Моя єдина порада: забудьте про всі стереотипи, які ви чули. Те, що технічний спеціаліст — це чоловіча професія, було актуально, мабуть, років 20 тому. Всі мої колеги погоджуються, що технічним спеціалістом може стати будь-хто. До того ж дівчата часто уважні до деталей, а це допомагає в подібній роботі.
Якщо вам подобається вирішувати технічні завдання, потрібно відкинути будь-які стереотипи і йти туди, куди відчуваєте поклик. Ваше прагнення і щире бажання навчитися стануть найкращими помічниками на шляху до омріяної роботи!