Ця стаття для тих, хто хоче знайти найкращий хостинг для WordPress. Розкажу, який вибрати хостинг для WordPress-сайту, на які характеристики звернути увагу, а що зовсім не має значення 👇
WordPress — хороший вибір і для новачків, і для досвідчених сайтобудівників. Це найпопулярніша CMS у світі, тому для неї написані сотні тисяч гайдів і зняті години відеоуроків. Функціонал сайту на WordPress обмежений лише вашою фантазією, бо в мережі ви знайдете плагіни майже для будь-якої потреби.
При цьому WordPress не вибаглива: ця CMS не вимагає особливих налаштувань хостингу.
Ось що написано про вибір хостингу для WordPress на офіційному сайті CMS:
💬 Для роботи WordPress рекомендується хостинг, який підтримує:
- PHP версії 7.4 або вище.
- MySQL версії 5.7 або вище, або MariaDB версії 10.3 або вище.
- HTTPS-протокол.
Це все, що потрібно. В якості вебсервера ми рекомендуємо Apache або Nginx як найбільш надійні та функціональні, але загалом підійде будь-який сервер з підтримкою PHP і MySQL.
Та з мого досвіду навіть ця невибаглива CMS може на одному хостингу працювати краще, ніж на іншому. І навпаки. Також роботу з WordPress можна зробити зручніше, якщо знати, на що звертати увагу при виборі хостингу.
Тому в статті я розповім, як вибрати хостинг для WordPress, щоб сайт літав, та які характеристики повинен мати найкращий хостинг для вордпрес.
Які типи хостингу бувають і як вибрати хостинг для сайту на WordPress
Є чотири основних типи хостингу:
➡️ Віртуальний хостинг — тип хостингу, при якому один сервер ділять на багато частин і здають в оренду окремо. На одному сервері можуть одночасно розмістити свої сайти кілька сотень користувачів.
➡️ Віртуальний приватний сервер або VPS — один сервер ділять на кілька незалежних частин і здають в оренду окремо. На одному фізичному сервері може бути кілька десятків віртуальних серверів.
➡️ Виділений сервер — окремий фізичний сервер, яким користуєтеся лише ви.
➡️ Хмарний хостинг — тип хостингу, при якому ви оплачуєте лише обсяг ресурсів, а хостинг-провайдер розподіляє їх між випадковими серверами.
Сайт на WordPress можна розмістити на будь-якому з цих типів хостингу. Який хостинг вибрати для сайту на WordPress в цьому випадку залежить від типу сайту та кількості відвідувачів на день.
Якщо у вас великий інтернет-магазин з тисячами відвідувачів на день — беріть VPS чи виділений сервер. Так у вас буде більше ресурсів і менше залежності від сусідів по серверу.
Якщо у вас невеликий блог чи ви тільки починаєте розкручувати свій інтернет-магазин — вам підійде віртуальний хостинг. Віртуальний хостинг підходить і новачкам, і тим, хто робить сайти за сніданком. На цьому типі хостингу все готово для розміщення сайту, тож вам залишиться тільки завантажити свій блог чи інтернет-магазин, не думаючи про налаштування сервера.
На що звернути увагу, щоб вибрати хороший хостинг для WordPress
Як я казала раніше, деякі функції хостингу можуть зробити роботу з WordPress-сайтами приємнішою та безпечнішою. Найкращий хостинг WordPress має:
- свіжу версію PHP та можливості її налаштування;
- автовстановлювач CMS;
- автоматичне резервне копіювання;
- цілодобову службу підтримки;
- антивірус.
Далі розповім детальніше, який хостинг вибрати для вордпресу, виходячи з цих пунктів.
Версія PHP та можливості її налаштування
На кінець 2022 року WordPress рекомендують використовувати з версією PHP 7.4 або вище. Але технічно движок буде працювати і зі старішими версіями. Просто це буде небезпечно.
Ось цитата з сайту WordPress:
💬 Якщо на вашому сервері доступні тільки старі версії PHP і MySQL, WordPress також працює на PHP 5.6.20+ і MySQL 5.0+, проте підтримка цих версій припинена і вони можуть стати загрозою безпеки вашого сайту.
Тож я раджу перевіряти, чи підтримує хостер свіжі версії РНР, чи оновлює він їх регулярно — це можна спитати у підтримки.
Автовстановлювач CMS
Це зручна функція, якщо ви тільки плануєте створювати сайт на WordPress або не збираєтеся зупинятися на одному сайті.
За допомогою автовстановлювачів CMS WordPress можна встановити на хостинг за пару кліків. Не треба буде розбиратися з перенесенням файлів, бази даних, налаштуваннями wp-config.php: кілька кліків мишею — і WordPress встановлено на домен.
В автовстановлювачі можна зробити резервну копію сайту, клонувати його на інший домен та налаштувати автоматичне оновлення системи. І все це навіть не заходячи в адмінпанель сайту.
Автоматичні бекапи
Це чарівна паличка для всіх власників сайту, а особливо — для новачків. Коли я працювала у підтримці, майже кожного дня в чат приходили налякані власники магазинів, які натисли щось не те чи встановили поламаний плагін, і сайт просто перестав працювати.
На жаль, часто ніякі маніпуляції не допомагають і залишається єдиний варіант — відновлювати сайт з резервної копії, де ще не було злощасного плагіну. І якщо хостинг-провайдер зберігає резервні копії, то пару хвилин і сайт знову працює.
Тому обовʼязково шукайте хостинг-провайдера, який в автоматичному режимі робить регулярні бекапи сайтів. Бажано кожні 2-3 дні чи навіть щодня. Це забезпечить вам надійний хостинг для WordPress-сайтів.
Наявність антивірусу
WordPress — найпопулярніша CMS у світі. З плюсів це дає тонни навчальних матеріалів, безплатні плагіни та шаблони на будь-який смак. Але є і вагомий мінус популярності — кількість зловмисників, які хочуть і вміють зламувати сайти на WordPress.
Я раджу максимально убезпечити свій WordPress-сайт, а також підстелити солому заздалегідь — знайти хостинг з антивірусом.
На нашому хостингу ми встановили ImunifyAV: за допомогою нього можна не тільки виявити заражений файл, але й очистити його від шкідливого коду без розробника.
Служба підтримки
Вибір хостингу WordPress не обмежується технічними характеристиками.
Яким би зручним і зрозумілим не був хостинг, одного дня вам доведеться звернутися до служби підтримки. Сайт видає незрозумілу помилку, треба відтермінувати оплату чи терміново видати доступи програмісту — з цими питаннями допоможе розібратися служба підтримки.
Ознаки хорошої служби підтримки: розумні та ввічливі, мають кілька для каналів звʼязку, працюють цілодобово, відправлять мем, якщо вам сумно. І краще перевірити всі ці пункти заздалегідь, до покупки хостингу.
Зайдіть в чат, уточніть ціни та характеристики тарифів, спитайте поради щодо вибору. Можете так і спитати «який хостинг кращий для WordPress?». Також краще звернутися пару разів, наприклад, сьогодні та завтра, щоб потрапити на різних операторів. Потім подивіться на відповіді, на їх швидкість, і зробіть свої висновки.
Шпаргалка: який хостинг вибрати для WordPress
Якщо у вас великий інтернет-магазин з тисячами відвідувачів на день — беріть віртуальний приватний сервер чи виділений сервер.
Якщо у вас невеликий блог чи інтернет-магазин, або ви тільки починаєте створювати свій сайт — вам підійде віртуальний хостинг.
Обираючи найкращий хостинг для WordPress, зверніть увагу на:
- версію PHP і можливості її налаштування;
- наявність автовстановлювача WordPress;
- наявність автоматичного резервного копіювання щодня чи раз на 1-2 дні;
- наявність антивірусу;
- часи роботи служби підтримки, швидкість та якість їх відповідей.
Сподіваюся, що ця стаття зробить вибір хостингу для сайту на WordPress трохи легшим. Бажаю вам знайти найкращий хостинг для блогу чи інтернет-магазину, і нехай ваші сайти літають ✈️